Що буде якщо не платити онлайн кредит
Що буде якщо не платити онлайн кредит
Що буде, якщо засунути голову в пащу крокодилові? Він її відкусить. А, що буде, якщо не платити мікропозик, взятий в МФО? Одне можна сказати точно, МФО голову недбайливому позичальникові не відкусить. Більш того, МФО буде дуже переживати за здоров'я свого клієнта, адже він повинен їй грошей.
Для того, щоб відповісти на питання, що буде, якщо не віддавати мікропозик, необхідно добре знати принципи роботи мікрофінансової організації і політику, яку проводить адміністрація МФО.
Як працює МФО і що буде, якщо не платити МФО
Мікрофінансові організації (МФО) вийшли на ринок кредитування зовсім недавно, близько 10 років тому, але за такий короткий час вже давно залишили позаду банки в кількісному відношенні виданих ними кредитів населенню. Головна перевага кредитування в МФО полягає в його швидкості і лояльності. Отримати кредит в МФО можна протягом 1 години, маючи на руках лише український паспорт і ідентифікаційний код.
Звичайно ж, кредитуючи на таких умовах, МФО апріорі отримують дуже високі ризики з неповернення виданих кредитів, які покриваються високими процентними ставками по виданих кредитах. Статистика говорить про те, що приблизно кожен четвертий мікрокредит, виданий МФО, є проблемним. Тому, в цьому аспекті у адміністрації МФО куди більше роботи, ніж в банках.
Так що буде, якщо не платити мікропозик, взятий через Інтернет? Однозначно, нічого хорошого. Справа в тому, що розмір мікропозик робить вкрай невигідним для МФО його повернення через судове рішення. На це піде багато часу, і грошей. Як то кажуть, «шкурка вичинки не варта». Тому, для роботи з позичальниками, які допустили прострочення по виплаті кредиту, адміністрація МФО працює дуже наполегливо.
Що буде, якщо не віддати мікропозик вчасно? На першому етапі почнуться настирливі дзвінки, СМС-повідомлення, з вимогою повернути кредит. Трохи пізніше дзвінками будуть смикати родичів і знайомих позичальника, який вказав № їх телефонів під час реєстрації. Якщо перша лінія по поверненню кредиту виявиться неефективною, адміністрація МФО перейде до більш жорстких заходів, включаючи психологічний вплив на боржника, можливо, на його родичів. У хід можуть піти погрози фізичного впливу.
У тому випадку, якщо МФО самостійно не може отримати свої гроші з позичальника, справа може бути передана колекторським службам, які спеціалізуються на роботі з боржником, що проштрафився.
Що буде, якщо не погасити мікропозик (на сцену виходять колектори)
До недавнього часу у колекторів були «розв'язані» руки, однак, влітку 2021 року в Україні був прийнятий і підписаний закон, який регулює діяльність колекторських організацій. До початку осені в країні повинен бути створений реєстр колекторських організацій, які повинні працювати по строго встановленим правилам. Сказати зараз наскільки це вплине на ті методи роботи, які використовують колектори, досить складно.
Однак, боржникам не слід особливо радіти з приводу потенційних неповернень кредитів. Законодавство «прикручує» не тільки діяльність колекторів, а й посилює заходи по боротьбі з боржниками. Наприклад, останнім часом дуже дієвим методом є блокування банківських карток боржника, а також заборона виїзду за кордон, якщо клієнт має непогашені заборгованості.