Перекредитування з простроченням
Багато пересічні громадяни для вирішення своїх фінансових проблем звертаються до кредитно-фінансовим організаціям, оформляючи кредит в банку або МФО. Для оформлення кредиту в банку буде потрібно зібрати пакет документів. Отримати кредит в МФО набагато простіше, оскільки для цього знадобиться лише наявність паспорта та ідентифікаційного коду.
Оскільки отримання кредиту в МФО відбувається на більш лояльних умовах, ніж в банку, то і відсоток проблемних кредитів в МФО набагато вище. Тому, в практиці кредитування в МФО дуже затребуване перекредитування з поточними простроченням. Згідно з наявною статистикою, до третини кредитів, виданих МФО, є в тій чи іншій мірі проблемними.
Перекредитуватися з простроченням можна тільки в інший МФО. При цьому, треба розрізняти перекредитування і рефінансування простроченого кредиту. У тому випадку, якщо позичальник з тих чи інших причин допустив прострочення по кредиту, йому тут же почнуть нараховуватися штрафні санкції та пеня. Деякі МФО накладають дуже серйозні штрафні санкції клієнтам, котрі допустили прострочення по кредиту, аж до 50% від суми кредиту.
Тому, при виборі МФО для кредитування доцільно віддавати перевагу тим МФО, які дозволяють оформляти пролонгацію діючого кредитного договору за умови оплати відсотків. Оформивши пролонгацію кредиту, клієнт уникає штрафних санкцій та нарахування пені.
У деяких випадках доцільно розглянути перекредитування - оформлення нового кредиту в інший МФО, який піде на погашення існуючого. Нюанс полягає в тому, що багато МФО перший кредит оформляють під 0,01%, тому, буває вигідно взяти фактично безвідсотковий кредит, щоб погасити існуючу заборгованість, уникнувши нарахування пені. Але, така схема має сенс лише тільки в тому випадку, що позичальник знайде найближчим часом джерела фінансування.
Рефінансування кредиту
Рефінансування кредиту оформляється, як правило, в банках. Мета рефінансування - об'єднання декількох кредитів в один. Гроші при рефінансуванні йдуть не в кишеню позичальнику, а на погашення його існуючих заборгованостей. Часто після рефінансування клієнт отримує більш зручний графік погашення кредиту, можливо навіть з більш низькою процентною ставкою по кредиту.
Рефінансування є більш складною процедурою, спрямованої на поліпшення кредитних зобов'язань для позичальника. Перекредитування використовується, як «рятівний круг» для позичальника, який допустив прострочення по кредиту. За допомогою перекредитування позичальник закриває свої старі зобов'язання і намагається вчасно розрахуватися за новими.
У будь-якому випадку, оформляючи кредит в банку або МФО, клієнт повинен чітко знати і дотримуватися графіка погашення заборгованості за отриманим кредитом. У разі, якщо з яких-небудь причин він не може своєчасно виплачувати кредит, він повинен звернутися в кредитно-фінансову організацію з проханням про реструктуризацію кредиту, щоб уникнути штрафних санкцій.